Tank Temizliği

tank temizliği, akaryakıt tank temizliği, kimyasal tank temizliği, benzin tankı temizliği, fuel oil tankı temizliği, mazot tankı temizliği, ham petrol tank temizliği, tank temizleme, akaryakıt tank temizleme, kimyasal tank temizleme, benzin tankı temizleme, fuel oil tankı temizleme, mazot tankı temizleme, ham petrol tank temizleme

Tank Temizliği

Günümüzde tanklar; gıda, enerji, kimya, taşımacılık, akaryakıt gibi birçok alanda ürünleri depolamak, taşımasını kolaylaştırmak ve güvende kalmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Tankların içerisindeki ürünler, zamanla tanklarda tortu, kir, birikinti, çamur oluşturabilir. Oluşan tortular tankların korozyonuna, zehirli gaz çıkışına, ürünlerin özelliğini kaybetmesine, verimliliğin azalmasına, tıkanmalara ve büyük arızalara sebebiyet verebilir. Ya da mevcut tankların içerisindeki ürünlerin değişmesi gerekebilir. Bu durumlarda tank temizliği gerekmektedir.

Periyodik tank temizleme ile tankların dibinde kalan tortu, çökelme ve istenmeyen atıklardan kurtulabilir, depo edilecek yeni ürünleri ekleyebilir, böylece büyük fiyatlar ödeyip yeni bir tank almak yerine eski ve hala işlev gören tankınızı ilk günkü temizliği ile gönül rahatlığıyla her zaman kullanabilirsiniz. Bu sayede ürünlerinizin kalitesini düşürmeden tertemiz yeni bir tanka dolum yapabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar ile tank temizliği yapılmadığı takdirde tank içerisinde bulunan ürünün kalitesinde düşme gözlemlenirken tanka yeni katılacak olan ürünün bozulduğu tespit edilmiştir.

Bazı havalandırma özelliği bulunmayan petrol tanklarında, yakıt içerisinden buharlaşan zehirli gazlar tank içerisinde zamanla sıkışarak patlama riski oluşturur. Patlama riskini ortadan kaldırmak için tankların düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir.

Akaryakıt, gıda, kimyasal, ısı tanklarının yanı sıra kazan, ısı eşanjörü vb. endüstriyel ekipmanların temizliğinde Solar Temizlik profesyonel hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Özel kimyasallarımız ve ekipmanlarımız sayesinde verimliliğinizi arttırabilir, yüksek standartlarda ürünlerinizi depolayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

TANK TEMİZLİĞİ HİZMETLERİMİZ İÇİN

×

Merhaba!

Bize aşağıdaki linke tıklayarak Whatsapp aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

× Whatsapp'tan Bize Ulaşın!