Inverter Temizliği

Isınma ve arızalara karşı inverter temizlik hizmetimiz ile cihazlarınızın fan, ısı değiştirici ve elektronik kartlarını temizliyor, böylelikle cihazlarınızı hem daha uzun ömürlü hem de daha verimli çalışmasını sağlıyoruz.

İnverter Temizliği

Elektrik tesislerindeki DC akımı AC akıma dönüştüren inverterler, çevresel toz partikülleri ile iç içe olduklarından zamanla kirlenmeler meydana gelmektedir. Kirlenmelerden kaynaklı fanlı veya fansız inverterlerde aşırı ısınma ve arızalar meydana gelebilir. Isınmalar inverterin verimini böylelikle de üretimlerini olumsuz etkilemektedir. Verimliliği maksimum seviyede tutabilmek adına inverter temizliği oldukça önemlidir. 

Verim düşüşleri hem elektrik üretiminden elde edeceğiniz gelirleri hem de inverterin ömrünü azaltmaktadır. Periyodik Solar Bakım ve Solar Temizlik yapılmayan inverterlerdeki arızalar geri dönüşü olmayan büyük maddi zararlara yol açabilir. Fan ve ısı değiştirici soğutma plakalarının düzenli olarak temizlenmesi inverterlerde bulunan DC, AC, haberleşme kartı, sigorta ve kabloların uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

İnverterlerde ısı artışı sebebiyle zamanla güçte azalmalar meydana gelmektedir. Bu sebeple inverterlerin ısılarının rahat çıkacağı bir şekilde periyodik olarak bakım ve temizliklerinin yapılması gereklidir. Unutulmamalıdır ki inverterlerde ölüm tehlikesi taşıyan elektrik gerilimleri mevcuttur. Ayrıca fanlı ve fansız inverterlerde bulunan soğutma plakaları işletim sırasında çok ısınmaktadır. Dışardan engellenmeyen bir konveksiyon soğutması gerçekleşmelidir. Aşındırıcı temizlik malzemeleri inverterde geri dönüşü olmayan hasarlar bırakabilir. Profesyonel yapılmayan temizlikler büyük arızalara hatta yaralanmalara sebebiyet verebilir.

Isınma ve arızalara karşı profesyonel inverter temizlik hizmetimiz ile cihazlarınızın fan, ısı değiştirici ve elektronik kartlarını temizliyor, böylelikle cihazlarınızı hem daha uzun ömürlü hem de daha verimli çalışmasını sağlıyoruz.

İNVERTER TEMİZLİĞİ İÇİN

×

Merhaba!

Bize aşağıdaki linke tıklayarak Whatsapp aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

× Whatsapp'tan Bize Ulaşın!